V Ljubljani z okolico se je v soboto, 12. 6., in v nedeljo, 13. 6., odvijal jubilejni 40. Maraton Franja. Glavni del programa je potekal v nedeljo, ko sta bila s startom v BTC City na vrsti Mali (97 kilometrov) in Veliki maraton (156 kilometrov).

Na daljšo traso so se podali tudi naši člani. Za uspešno prevožen maraton vsem iskreno čestitamo, še posebej pa Jožetu Lindiču, ki je v svoji kategoriji osvojil 3. mesto.

Skupno je sicer na prireditvi v dveh dneh sodelovalo več kot 4000 kolesarjev, na “glavni” dirki nekaj več kot 900. Letošnji kolesarski dogodek pa je bil še posebej zanimiv, saj je sovpadal s koncem dirke Po Sloveniji. Start zadnje, pete, etape je bil prav tako v BTC City Ljubljana, dirka pa je potekala po trasi Male Franje in se končala v Novem mestu, kjer je bil okronan zmagovalec Tadej Pogačar.